Körfez'de tansiyon yüksek

ABD savaş gemisinin, Birleşik Arap Emirlikleri sahillerinde bir tekneye ateş açması sonucu bir kişi öldü, üç kişi yaralandı.

Anadolu Ajansı 16.07.2012 - 21:02

Körfez'de tansiyon yüksek

ABD savaş gemisinin Birleşik Arap Emirlikleri sahillerinin açığında bir tekneye ateş açması sonucu bir kişi öldü, üç kişi yaralandı.

İran’ın karasuları yakınlarında meydana gelen olayda ABD’nin tehdit olarak algılayıp ateş açmış olabileceği belirtiliyor.

Daha sonra Dubai’de balıkçıların kullandığı bir limana çekilen beyaz gövdeli teknenin 9 metre uzunluğunda dışarıdan üç motorlu sivil bir tekne olduğu öğrenildi.

ABD UÇAK GEMİSİNİ PLANLANANDAN ÖNCE GÖNDERECEK
Öte yandan ABD, Ortadoğu'ya göndereceği uçak gemisini planlanandan erken gönderme kararı aldı.

ABD Savunma Bakanlığı Basın Sekreteri George Little, “USS John C. Stennis” gemisinin, Ortadoğu'dan dönecek geminin yerine yaz sonunda yollanacağını belirtti.

Little, yeni geminin planlanandan önce gitmesinin İran'la sorunlar ya da Suriye'deki olaylara karşılık olup olmadığına ilişkin bir soruya ise bunun "bir belirli bir ülke ya da tehditle ilgili olmadığı" karşılığını verdi.

Bölgede halihazırda iki uçak gemisi bulunuyor, ancak birinin USS John C. Stennis gemisi ulaşmadan dönmesi öngörülüyordu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...