First Lady kozmetik için 168 bin TL harcadı

İsrail First Lady'sinin Netanyahu'nun başbakanlığı döneminde kozmetik ürünleri için toplamda 68 bin dolar harcadığı ortaya çıktı.

ntv.com.tr 18.02.2015 - 13:38

First Lady kozmetik için 168 bin TL harcadı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu,  eşinin harcamaları yüzünden ülkede eleştirilerin hedefi olmuş durumda. 

Yayınlanan bir rapora göre,  Netanyahu’nun eşi, kocasının 2 yıllık görev süresi boyunca sırf kozmetik ürünleri için 68 bin dolar (168 bin TL) harcadı.

Denetçi  Joseph Shapira’nın hazırladığı rapora göre, Netanyahu ve eşinin son bir yılda sipariş ettikleri yemekler için ödenen meblağ ise 41 bin dolar. Ülke basınında yer alan haberlerde, sırf yemek siparişleri için günde ortalama 111 dolar harcandığının altını çizen Shapira’nın raporunun Netanyahu’nun ve eşinin yargılanmasına sebep olabileceği iddia ediliyor.

Söz konusu harcamaların ortaya çıkmasının ardından muhalefetin sert tepkisi ile karşılaşan Netanyahu, vergi mükelleflerinin paralarını keyfi şekilde harcamakla suçlanıyor. Raporda Netanyahu ve eşinin harcamalarının tutumluluk ilkesi ile çeliştiğinin de altı çiziliyor.

Mart ayında seçime gitmeye hazırlanan İsrail’de Başbakan Binyamin Netanyahu liderliğindeki Likud Partisi ile Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman'ın kurduğu Evimiz İsrail Partisi arasında kıyasıya bir çekişmeye sahne olacak

Yayınlanan raporun ise seçim süreci boyunca Netanyahu'nun başını ağrıtacağı belirtiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...