Suudi Arabistan Kralı Selman'dan Mısır'a 5 günlük ziyaret

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud Mısır'a 5 günlük ziyaret gerçekleştiriyor. Ziyaret sırasında iki ülke arasında bazı önemli anlaşmalar imzalanacak.

Haberler - Anadolu Ajansı 07.04.2016 - 11:28 | Son Güncelleme : 07.04.2016 - 11:29

Suudi Arabistan Kralı Selman'dan Mısır'a 5 günlük ziyaret

Mısır Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Ala Yusuf, yaptığı yazılı açıklamada, Kral Selman'ın bugün başlayacak ve 5 gün sürecek Kahire ziyareti kapsamında üst düzey yetkililerle bir araya geleceğini belirtti.

Kral Selman'ın yetkililer tarafından düzenlenecek resmi törenle karşılanacağını aktaran Yusuf, şunları ifade etti:

"Kral Selman'ın cuma günü Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile görüşmesinin ardından iki ülke arasında bazı anlaşmaların imzalanması bekleniyor. İkili görüşmede uluslararası ve bölgesel ortak meselelerin yanı sıra iki ülkenin her düzeyde sağladığı koordinasyon ve işbirliğinin önemi ile Arap ve Körfez ülkelerinin ulusal güvenliğinin maruz kaldığı tehlikelerle mücadele konuları ele alınacak."

Mısır Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Yusuf, ayrıca Suudi Arabistan ile Mısır ilişkilerindeki olumlu gelişmelerin, Arap ülkelerinin çıkarlarını muhafaza ettiğini ve Arap ülkelerin ortak çalışmaları için örnek olduğunu belirtti.

Suudi Arabistan ve Mısır, Kahire Bildirisi'nin uygulamaya konulması amacıyla Ortak Koordinasyon Konseyi kurulması için 11 Kasım 2015'te bir anlaşma imzalamıştı.

Sayfa Yükleniyor...