Suriye devlet televizyonu, bir intihar bombacısının içinde bulunduğu patlayıcı yüklü aracı, Kamışlı'nın batısında havaya uçurduğunu duyurdu. Televizyona göre, bu saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti. Suriyeli muhaliflerse 8 güvenlik görevlisinin öldüğünü duyurdu.

Suriye'nin başkenti Şam yakınlarında ise muhaliflere göre, orduya ait bir kontrol noktasına düzenlenen saldırıda 9 asker öldürüldü. Suriye'nin ikinci büyük kenti Halep'te ise, çatışma şehrin kuzeyinde yoğunlaşmış durumda.

'4 TÜRK ÖLDÜRÜLDÜ'
Son çatışmalarda 5 sivilin öldüğü belirtildi. Suriye devlet televizyonu çatışmalarda muhaliflerin safında yer alan 4 Türk'ün de öldürüldüğünü iddia etti.

GİZLİ BELGE İDDİASI
Suudi sermayeli El Arabiye televizyonu ise, Suriye yönetimine ait gizli belgeleri yayınlamayı sürdürüyor. Son belgelere göre, Şam'da mayıs ayında düzenlenen ve 55 kişinin öldüğü saldırının arkasında Esad rejimi olduğu ileri sürüldü.

Gizli belgelere göre, saldırıdan 2 gün önce Suriye Hava Kuvvetleri'nin istihbarat birimine gönderdiği bir yazışmada, Suriye'nin terörist grupların tehdidiyle karşı karşıya olduğu konusunda uluslararası toplumun ikna edilmesi gerektiği belirtiliyor. Belgede bunun için bir saldırıya ihtiyaç duyulduğu kaydediliyor. El Arabiye televizyonu, "Birleşik Kuvvetlerin", İran, Rusya ve Şam rejimine atfen kullanılan bir terim olabileceğini de savundu.

Şam'da mayıs ayında bomba yüklü bir aracın patlaması sonucu 55 kişi ölmüştü. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Mun, saldırının arkasında El Kaide olabileceğini açıklamıştı.