Kuveytlilerin 'bahar'da gözü yok

Geçen hafta bir süreliğine parlamentonun işgal edildiği Kuveyt'te sular durulmuyor. Bu sefer yaklaşık 2 bin kişi sokaklarda, Başbakan’ın istifası istemiyle protesto gösterisi düzenledi.

NTV Haber 22.11.2011 - 10:34

Kuveytlilerin 'bahar'da gözü yok

Polisin müdahale etmediği protestoda göstericiler, sadece başbakanın istifasını istediklerini yönetime karşı olmadıklarını belirtti.

Kuveyt'te yaklaşık 2 bin kişi yağışlı ve soğuk havaya rağmen parlamento binası yakınlarında düzenlenen gösteride biraraya geldi.

Aralarında kadınların da bulunduğu protestocular hükümetin istifa etmesini ya da yolsuzlukla suçladıkları başbakanın sorgulanmasını istedi.

'ARAP BAHARI’YLA İLGİSİ YOK'
Göstericilerin geçen hafta aynı isteklerle parlamentoyu bir süreliğine işgal etmesi ülkeye Arap Baharı’nın sıçradığı yorumlarına neden oldu. Ancak protestocular son yaşananların Arap Baharı’yla ilgisi olmadığını belirtti.

Eylemciler, "Bu farklı, biz rejime karşı değiliz, hükümete karşıyız. 400 yıldan fazla bir süredir bu ülkede birlikte yaşıyoruz, Libyalılar Mısırlılar ya da Suriyeliler gibi rejime karşı değiliz, net bir mesaj veriyoruz, Kuveyt'te yolsuzluk istemiyoruz." ifadelerini kullandı.

Petrol zengini küçük körfez ülkesi Kuveyt'te Başbakan Şeyh Nasır El Sabah'ın hakkında yolsuzluk iddiaları bulunuyor. 2006'dan bu yana başbakanlık koltuğuna oturan Nasır El Sabah ise iddiaları reddediyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...