Kuzey Irak'ta uçak düştü: 7 ölü

Kuzey Irak'taki Süleymaniye kenti havaalanından kalkış yapmakta olan küçük bir ticari uçak düştü. Kazada 7 kişi öldü.

Anadolu Ajansı 04.02.2011 - 21:51

Kuzey Irak'taki Süleymaniye kenti havaalanından kalkış yaparken düşen küçük ticari uçağın gidiş yönünün Ankara olduğu bildirildi.

H25E tipi küçük ticari uçağın, Ankara'dan geldiği ve burada yapılan toplantının ardından içindeki işadamlarıyla birlikte, yine Ankara'ya dönmek üzere havalandığı öğrenildi.

Süleymaniye havaalanı müdürü Tahir Abdullah Kadir'in verdiği bilgiye göre, mürettebat ve yolcular dahil ölen 7 kişiden ikisi Lübnanlı, biri Ürdünlü, biri Amerikalı, biri İngiliz ve biri de Iraklı. Yedinci kişinin milliyeti hakkında ise bilgi edinilemedi.

Uçaktaki işadamlarını misafir ettiği bildirilen Irak'ın AsiaCell adlı cep telefonu firması yetkilileri, şu anda bilgi vermek istemediklerini, yarın basın için detaylı bir resmi açıklama yapacaklarını belirtti.

Uçağın yerel saatle 14:00'de Süleymaniye'ye indiği, toplantılardan sonra ise 18:00 sularında havalandıktan hemen sonra, yangın çıkması sonucu düştüğü bildirildi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, uçağın kalkıştan hemen sonra alev aldığını, geri inmeye çalıştığı sırada düştüğünü söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...