Kuzey Kore'den Pence'e tepki: Aptalca ve cahilce

Kuzey Kore, ABD Başkan Yardımcısı  Pence'in açıklamalarının "aptalca" ve "cahilce" olduğunu söyledi. Pence, Kuzey Kore'nin nükleer anlaşmaya yanaşmaması durumunda sonunun Libya gibi olacağını ifade etmişti.

Anadolu Ajansı 24.05.2018 - 10:21

Kuzey Kore'den Pence'e tepki: Aptalca ve cahilce

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Yardımcısı Choe Son-hui, ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasında 12 Haziran için planlanan zirvenin yapılıp yapılmaması konusunun tekrar düşünüleceğini belirtti.

Kuzey Kore resmi haber ajansı KCNA'nın haberine göre, Choe, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in Kuzey Kore'nin Libya gibi olacağıyla ilgili açıklamalarını "aptalca" ve "cahilce" olarak nitelendirdi.

Choe, Pence'in Kuzey Kore'nin durumunu kesinlikle anlamadığını vurguladı.

ABD'ye diyalog için asla yalvarmayacaklarını ifade eden Choe, ABD'nin Kuzey Kore ile toplantı odasında oturması ya da Pyongyang'la nükleer restleşmeye girmesinin, ABD'nin davranışlarına bağlı olduğunu belirtti.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD ile nükleer bir anlaşmaya varması konusunda Kuzey Kore'ye uyarıda bulunarak aksi durumda bu ülkenin sonunun Libya'ya benzeyebileceğini öne sürmüştü.

Sayfa Yükleniyor...