Laura Bush: Almanya'da bizi zehirlediler

Laura Bush'un anılarını yazdığı kitapta, Almanya'da George Bush'un ve kendisinin zehirlendiğini iddia etti.

Haberler 30.04.2010 - 14:26

Laura Bush: Almanya'da bizi zehirlediler

ABD'nin eski 'first lady'si, eski başkan George W. Bush'un eşi Laura Bush, 2007 yılında Almanya'da gerçeklesen G8 zirvesinde, zehirlendiklerini öne sürdü.

Laura Bush'un, Mayıs ayında piyasaya çıkacak “Kalpten Gelen Konuşmalar" adlı kitabındaki iddialarına göre, 2007 yılındaki zirvede ABD Başkanı George Bush, eşi Laura Bush ve beraberlerindeki ABD delegasyonu birden hastalandı.

Laura Bush zehirlenme kaynaklı olduğunu sandığı hastalık yüzünden, George Bush'un zaman zaman yataktan çıkamadığını belirtti ve "Gizli servis olayla ilgili inceleme yaptı, ama bir sonuca ulaşamadı. Doktorlar da hepimizin bir virüs kaptığını söyledi. Ama başka heyetlerden hastalanan var mıydı, yoksa bir tek biz mi hastalandık bilmiyorum" dedi.

Laura Bush, kitabında, lise yılları sırasında başına gelen ve yaşamının bir bölümünü kabusa çeviren trafik kazasına ilişkin de ilk kez ayrıntılı olarak konuştu.

Bush, 17 yaşındayken, bir tiyatroya yetişmeye çalıştığı sırada “DUR" işaretine uymamış ve kendi lisesinden Mike Douglas adl öğrenciye çarparak ölümüne yol açmıştı. Bu dönemde Tanrı'ya olan inancını bile yitirdiğini dile getiren Laura Bush, “Bu korkunç olayla, olayı hiç düşünmeyerek, olaydan hiç bahsetmeyerek başa çıkmaya çalıştım. Ama yıllarca kabusum olmasını önleyemedim" dedi.

Sayfa Yükleniyor...