Libya'da geçen yıl kaçırılan 4 yabancı serbest bırakıldı

Libya'da geçen yıl kaçırılan 3 Filipinli ve 1 Güney Korelinin serbest bırakıldığı bildirildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 17.05.2019 - 12:15 | Son Güncelleme : 17.05.2019 - 12:16

Libya'da geçen yıl kaçırılan 4 yabancı serbest bırakıldı

Yonhap'ta yer alan habere göre, Güney Kore Devlet Başkanlığı Sarayından (Mavi Ev) yapılan açıklamada Libya'nın güneybatısındaki Hasavine bölgesinde silahlı bir grup tarafından temmuzda kaçırılan 1 Güney Korelinin Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) çabaları sayesinde serbest bırakıldığı belirtildi.

BAE Dışişleri Bakanlığı geçen temmuzdan bu yana Libya'da silahlı gruplar tarafından esir tutulan 3 Filipinli ve 1 Güney Korelinin BAE'nin Libya ordusuyla koordinasyon içinde yürüttüğü "yoğun çabalar" sayesinde serbest bırakıldığını duyurdu.

BAE Dışişleri Bakanlığı açıklamasında serbest bırakılan 4 kişinin ülkelerine gönderilmeden önce uçakla Abu Dabi'ye götürüldüğü kaydedildi.

Silahlı bir grup 4 araçla ülkenin güney batısında Nehir İdaresi Birimi'ne bağlı Hasavine bölgesinde çalışan Filipinler vatandaşı 3 mühendis ile Güney Koreli 1 teknisyeni kaçırmıştı.

Silahlı grubun, 5 Libyalıyı da bir süre alıkoyduktan sonra serbest bıraktığı ifade edilmişti.

Libyalı bir medya şirketinin Facebook hesabından paylaşılan bir videoda, rehine gibi görünen kişilerden biri Koreli olduğunu söyleyerek yardım istemişti.

Sayfa Yükleniyor...