Londra Köprüsü'nde bıçaklı saldırı: 2 kişi hayatını kaybetti

İngiltere'nin başkenti Londra'daki bıçaklı saldırıda 2 kişinin öldüğü, 3 kişinin yaralandığı bildirildi. Londra polisi, saldırıyı 28 yaşındaki Usman Khan'ın gerçekleştirdiğini açıkladı.

Haberler - NTV Haber - Anadolu Ajansı 30.11.2019 - 03:47 | Son Güncelleme : 02.12.2019 - 09:28

Londra Köprüsü'nde bıçaklı saldırı: 2 kişi hayatını kaybetti

Londra Polis Teşkilatı Müdürü Cressida Dick, düzenlediği basın toplantısında, "Saldırıda yaralananlardan ikisi trajik bir şekilde hayatını kaybetti. 3 kurban da şu anda hastanede" dedi.

Saldırıyı "korkunç" olarak niteleyen Dick, "Önümüzdeki günlerde hem silahlı hem de silahsız daha fazla polis göreceksiniz" ifadesini kullandı.

Londra polisi ilerleyen saatlerde 2 kişinin öldürüldüğü saldırıyla ilgili son bilgileri açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre saldırgan 28 yaşındaki Usman Khan.

Khan, 2012'de terör suçundan ceza aldı, 2018 Aralık'ta serbest bırakıldı. Saldırıyla bağlantılı başka bir kişi bulunamadı.

Açıklamada, saldırı sonucu biri erkek biri kadın iki kişinin hayatını kaybettiği, üç kişininse hastanede tedavi altında olduğu belirtildi. 

Saldırgana böyle müdahale edildi Saldırgana böyle müdahale edildi

SAHTE PATLAYICI TAŞIYORDU

İngiliz polis teşkilatı Scotland Yard Genel Müdür Yardımcısı Neil Basu, yerel saatle 14.00'te ihbar üzerine olay yerine intikal eden polis ekiplerinin vurduğu saldırganın öldüğünü bildirmişti.

Olayı terörle bağlantılı olarak ele aldıklarını belirten Basu, ancak saldırganın motivasyonu konusunda kesin bir ifade kullanmaktan kaçınmıştı.

Polis, saldırganın sahte olduğu anlaşılan bir patlayıcı cihaz taşıdığını da açıklamıştı.

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda, çevredekilerin bir kişiye müdahale etmeye çalıştığı, olay yerine ulaşan polisin bu kişiye ateş ettiği, vurulan kişinin yerde yattığı görülüyor.

Londra Köprüsü'nde 3 Haziran 2017'de yaşanan bıçaklı terör saldırısında 3'ü saldırgan 11 kişi ölmüştü.

İngiliz hükümeti, bu ay ülkedeki terör tehdidi seviyesini en yüksek ikinci basamak olan "ciddi"den 3. basamak olan "önemli"ye düşürmüştü. Terör tehdidi seviyesi 2017'de meydana gelen terör saldırılarının ardından yükseltilmişti.

Sayfa Yükleniyor...