9 ülkede oynanan Avrupa Lotosu’nda haftalardır devrederek 250 milyon dolarlık bir miktara ulaşan büyük ikramiye tek bir bilete çıktı.

Avrupa’da milyonlarca kişinin rüyalarını süsleyen loto ikramiyesi nihayet sahibini buldu. Haftalardır devreden ve sonunda yaklaşık 250 milyon doları bulan ikramiye İngiltere’de tek bir bilete çıktı Bu miktarın hem Avrupa'da hem de İngiltere'de şu ana kadar dağıtılan en büyük ikramiye olduğu açıklandı.

National Lottery adlı çekilişin İngiltere ayağından sorumlu bir sözcüsü, ''Bu harika bir haber'' diyerek ekor ikramiyenin İngiltere'de bir kişiye çıkmış olmasından büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Şirket sözcüsü ''Şampanyayı soğutmaya başladık, National Lottery milyonerler kulübünün yeni üyelerini bekliyoruz'' dedi.

Euromillions olarak bilinen çekiliş, 50 rakamdan beşinin ve 1 ila 11 arasından iki yıldız numaranın tahmin edilmesi esasına göre düzenleniyor. Salı günkü çekilişte kazanan numaralar 17, 19, 38, 42 ve 45'e ek olarak 9 ve 10. Euromillions, İngiltere, Fransa, İspanya, Avusturya, Belçika, İrlanda, Lüksemburg, Portekiz ve İsviçre'de oynanıyor.

Ekim ayında da yine İngiltere'de bir kişi, yine devirlerle 113 milyon sterline ulaşan euromillions ikramiyesini kazanmıştı. Ancak bu kişinin kimliği açıklanmadı.