Mahkeme hatayı farkedince hayatı alt üst oldu

Amerika’da bir suçlu aldığı 98 yıllık hapis cezasının 8. yılında yanlışlıkla tahliye edilmiş. Bu arada kendine bir aile kurmuş, çalışmış. Şimdi yetkililer hatadan dolayı mahkumu tekrar geri alıyor fakat mahkum bu dönemde değiştiğini iddia ederek serbest kalmak istiyor.

Haberler - ntv.com.tr 22.12.2016 - 16:46

Mahkeme hatayı farkedince hayatı alt üst oldu

ABD'nin Colorado eyaletinde yaşayan Rene Lima-Marin (38) 2000 yılında hırsızlık, adam kaçırma ve soygunculuk gibi suçlardan toplamda 98 yıl ceza aldı. Marin'in dosyasında bir yanlışlık yapılınca 98 yıla mahkum edilen genç adam sekiz yıl sonra tahliye edildi.

Cezaevinden çıktıktan sonra kendisine bambaşka bir hayat kuran Rene Lima-Marin daha sonra evlenerek biri evlatlık olmak üzere iki çocuk sahibi oldu. Düzenli bir işe sahip olan Marin'in dosyasındaki hata 2014 yılında farkedilince tekrar cezaevine gönderildi.

Colorado yüksek mahkemesine değiştiğini söyleyerek salıverilme davası açan Lima-Marin'in başvurusu mahkeme tarafından, "Daha alt seviyede bir mahkemeye başvurulması gerekiyor" nedeniyle reddedildi.

Savcılık makamı Marin'in salıverilmemesi gerektiğini çünkü yapılan hatanın farkında olmasına rağmen bu durumu yetkililere bildirmediğini söyledi. Marin ise, "Tüm bu suçları işlediğimde bir sürü yanlış yapan genç bir aptaldım artık değiştirm. Şimdi eşimden ve çocuklarımdan ayrı yaşıyorum. Bu durum inanılmaz derecede acı çekmeme neden oluyor" ifadelerini kullandı.

İki seneden uzun bir süredir cezaevinde olan Rene Lime Marin için change.org'da bir kampyanya başlatıldı. Kampanyaya şimdiye kadar 280 binden fazla insan imza atarak destek oldu. 

Sayfa Yükleniyor...