Malezya Başbakanı görevi devredeceği zamanı açıkladı

Malezya’nın yeni Başbakanı Mahathir, görevinden ayrılmadan önce 1-2 yıl ülkeyi yöneteceğini söyledi. Mahathir, seçim yarışında görevi hapisteki muhalefet lideri Enver İbrahim'e bırakacağını açıklamıştı.

Anadolu Ajansı 15.05.2018 - 17:32 | Son Güncelleme : 15.05.2018 - 17:41

Malezya Başbakanı görevi devredeceği zamanı açıkladı

Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenen bir Wall Street Journal etkinliğine video konferans yoluyla katılan Malezya'nın yeni Başbaka Mahathir Muhammed, "İlk aşamada belki 1 ya da 2 yıl süreyle başbakan olacağım ve ülkeyi yöneteceğim.” dedi.

Ülkenin finansal sorunlarını düzeltmek için zamana ihtiyaç olduğunu vurgulayan Mahathir, görevinden ayrıldıktan sonra da arka planda rol almaya devam edeceğini belirtti.

ENVER İBRAHİM YARIN SERBEST BIRAKILABİLİR

Mahathir Muhammed, Malezya'da hapiste bulunan eski muhalefet lideri Enver İbrahim'in yarın serbest bırakılabileceğini bildirdi.

Malezya'nın yeni başbakanı Mahathir, Enver İbrahim'in kraliyet affıyla serbest bırakılması için sürecin hemen başlatılacağını duyurmuştu.

Mahathir seçim öncesi yaptığı açıklamalarda, başbakanlık görevini, 1998 yılında kendi kabinesinde görev yaparken ekonomi politikalarına yönelik eleştirileri nedeniyle ters düştüğü, eski Maliye Bakanı Enver İbrahim'e devredeceğini açıklamıştı.

Sayfa Yükleniyor...