Paris’te market saldırganı öldürüldü, 4 rehine hayatını kaybetti

Paris'te rehine krizinin yaşandığ koşer markete de, eş zamanlı operasyon yapıldı. Akşam saatlerinde başlayan operasyonda saldırgan öldürüldü. Operasyon sırasında 4 rehine hayatını kaybetti.

ntv.com.tr 10.01.2015 - 10:14

Paris’te market saldırganı öldürüldü, 4 rehine hayatını kaybetti

Koşer, Yahudi geleneklerine göre üretim yapıldığı ve bunun din adamı tarafından kontrol edilip onaylandığı anlamına gelir.

Kuaşi kardeşleri polis kuşatması altında kurtarmak için kalaşnikoflu bir saldırgan Paris'te koşer marketi basarak 6 kişiyi rehin aldı.

Fransız yetkililerin ismini Amedy Coulibaly olarak açıkladıkları saldırganla yapılan görüşmeler başarısızlıkla sonuçlanınca, akşam saatlerinde koşer markete de eş zamanlı baskın düzenlendi.  

İKİ POLİS YARALI
Operasyonda silahlı saldırgan öldürülürken, iki güvenlik görevlisi yaralandı.

REHİNELERDE 4 ÖLÜ 4 YARALI
Operasyonun bittiği açıklamasından sonra koşer marketteki operasyon sırasında 4 rehinenin hayatını kaybettiği açıklandı. Operasyonda 4 rehine de ağır yaralandı. 

"BÜTÜN REHİNELERİ ÖLDÜRÜRÜM'
Koşer marketi silahla basan saldırgan, Fransız polisine talebini iletmişti. Saldırgan, Cezayirli Kuaşi kardeşlere yönelik kuşatmanın kaldırılmasını talep etmişti.  

Bir polis yetkilisi, iki olay arasında doğrudan bağlantı olduğunu söyleyerek, "Kalaşnikoflu saldırgan, kuşatma kalkmazsa bütün rehineleri öldüreceğini söylüyor" demişti. 

Markete baskın düzenleyen saldırganın, Paris'in güneyinde dün bir kadın polisi öldüren zanlı ile aynı kişi olduğu öne sürülmüştü. Fransız yetkililer, öldürülen saldırganın kimliğiyle ilgili henüz açıklama yapmadı. 

Koşer kasabı olarak bilinen market, Musevi inancına uygun et satışı yapıyor. 

Koşer kasabı olarak bilinen market, Musevi inancına uygun et satışı yapıyor. 

İKİ SALDIRI ARASINDAKİ BAĞLANTI
Uluslararası haber ajanslarına konuşan bir polis memuru, son baskının da Charlie Hebdo ve dün bir polisin öldürüldüğü saldırıyla ilgisi olduğunu ve saldırganların aynı radikal İslamcı örgüte mensup olduğunu söylemişti. 

KABUS 3 GÜN SÜRDÜ
Fransa'da geçtiğimiz Çarşamba günü mizah dergisi Charlie Hebdo saldırısıyla başlayan kabus tam üç gün sürdü. 12 kişinin katledildiği Charlie Hebdo saldırısını gerçekleştirdiği iddia edilen Cezayirli kardeşler Şerif ve Said Kuaşi'yi yakalamak için 88 bin polis ve asker operasyon düzenledi.

Emniyet, dün bir polis memurunu vuranların kimliklerini belirledi. Market saldırısının da Coulibaly tarafından yapıldığı sanılıyor.

Emniyet, dün bir polis memurunu vuranların kimliklerini belirledi. Market saldırısının da Coulibaly tarafından yapıldığı sanılıyor.

KOŞER MARKETE BASKIN
Kuaşi kardeşler bugün küçük bir kasabada polis tarafından kıstırılarak öldürüldü. İki terörist kardeşi polis kuşatmasından kurtarmak için Paris'te Yahudilere ait koşer markete baskın düzenleyen silahlı saldırgan Amedy Coulibaly de öldürüldü.

Baskın sırasında Coulibaly'nin yanın olduğu ileri sürülen Hayat Boumeddiene'in ise polis kuşatmasını yararak kaçtığı belirtiliyor.

Sayfa Yükleniyor...