Mavi Marmara tabakla saldırmış!

İsrail ordusu yeni yayınladığı bir videonun, Mavi Marmara'daki gönüllüler tarafından saldırıya uğradığının kanıtı olduğunu ileri sürdü. Videoda, gönüllüler İsrail askerlerine tabak atıyor.

02.06.2010 - 14:56

Mavi Marmara tabakla saldırmış!

İsrail'in Gazze'ye yardım filosuna düzenlediği operasyon sonrasında İsrail ordusu, kendine yöneltilen eleştirileri resmi açıklamalar ile olduğu kadar sosyal medya aracılığı ile de cevapladı.


Son olarak Mavi Marmara'da bulunan sapanların üzerinde Hizbullah yazısı olduğunu bir kanıt olarak sunan İsrail ordusu, şimdi de Mavi Marmara'daki yardım gönüllülerinin kendilerine saldırdığını iddia eden bir görüntü yayınladı.

İsrail ordusu Twitter sayfasında yayınlanan videoyu, "Mavi Marmara yolcuları İsrail askerleri daha gemiye binmeden saldırdı" başlığı ile verdi.

Ancak Mavi Marmara'ya helikopter ile operasyon düzenleyen İsrail ordusunun yayınladığı görüntülerde, gemiye bir bot ile yaklaşan İsrail askerleri görünüyor.

Görüntülerde Mavi Marmara yolcularının askerlere tabak ve bir fişek attığı, su fışkırttığı ve ellerindeki metal sopaları salladığı görülüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...