Meksika'da katliam: En az 53 ölü

Meksika'nın kuzeyindeki Monterrey kentinde bir kumarhaneye düzenlenen saldırıda en az 53 kişi öldü, onlarca kişi de yaralandı.

26.08.2011 - 12:06

Meksika'da katliam: En az 53 ölü

Meksika'da şiddet durulmuyor. Monterrey kentinde bir kumarhaneyi basan saldırganlar dehşet saçtı.

Bir grup silahlı saldırgan tarafından benzin dökülerek kundaklanan kumarhanede, ölü sayısının artabileceği açıklandı.

Görgü tanıkları, silahlı grubun önce kumarhaneyi soymaya çalıştığını, sonra da beraberinde getirdikleri benzin bidonlarını boşaltıp, binayı ateşe verdiklerini söyledi. Bazı görgü tanıkları da, kumarhanenin acil çıkış kapılarının kilitli olduğunu belirtti.

Yetkililer, saldırının arkasında büyük olasılıkla uyuşturucu kartellerinin bulunduğunu bildirdi.

'SALDIRI TERÖR VE BARBARLIK'
Meksika Cumhurbaşkanı Felipe Calderon, 'Vicdansız suç çetelerine karşı hepimizin azimle mücadele etmesini gerektiren iğrenç bir terör ve barbarlık" dedi.

Meksika'nın üçüncü büyük ve en güvenli kentlerinden Monterrey'de, uyuşturucuyla savaşın yoğunlaştığı son bir kaç yılda şiddet olayları arttı. Bu saldırının, ülke tarihinde sivillere karşı girişilen en büyük saldırılardan biri olduğu bildirildi.

Meksika'nın en büyük şirketlerine ev sahipliği yapan Monterrey kenti ve kentin bağlı bulunduğu Nuevo Leon eyaletinde uyuşturucu kartellerinin birbirleriyle mücadele ettiklerinden biri. Çünkü bölge ABD'ye uyuşturucu kaçırılan önemli güzergâhlardan biri.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...