Merkel ve Hollande, Iron Maiden'ın yanında cüce kaldı

Heavy metal grubu Iron Maiden'ın Ed Force One isimli uçağı sosyal medyada olay oldu. Dev jumbo jet Angela Merkel ve François Hollande'ın uçaklarını makete çevirdi.

ntv.com.tr 03.06.2016 - 15:45 | Son Güncelleme : 03.06.2016 - 18:39

Merkel ve Hollande, Iron Maiden'ın yanında cüce kaldı

Dünyaca ünlü İngiliz heavy metal grubu Iron Maiden, konser için Çarşamba günü İsviçre'nin Zürih kentine gitti.

Sonisphere Festivali kapsamında konser verecek olan Iron Maiden grubu, Zürih Havalimanı'na Ed Force One adını verdikleri özel uçakla iniş yaptı. Grubunun uçağının görüntüsü sosyal medyada binlerce paylaşım ve yorum aldı.  Dünyanın en uzun tünelinin açılışına katılmak için İsviçre'ye gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın Zürih Havalimanı'nda bulunan uçakları İngiliz grubun jumbo jetinin yanında maket görüntüsü verdi. İki lider de kısa mesafa uçuş için küçük uçakları tercih etmişti. Bu nedenle Iron Maiden'ın uçağı Almanya ve Fransa bayraklı jetleri gölgede bıraktı...

Bruce Dickinson (58) dünyanın en iyi heavy metal solistlerinden biri olmanın yanı sıra grubun uçağında pilotluk da yapıyor...
Bruce Dickinson (58) dünyanın en iyi heavy metal solistlerinden biri olmanın yanı sıra grubun uçağında pilotluk da yapıyor...

UÇAĞIN PİLOTU BRUCE DICKINSON

Boeing 747 model dev jumbo jeti grubun solisti Bruce Dickinson kullanıyor. Iron Maiden birkaç ay öncesine kadar Boeing 757'yi kullanıyordu ancak uçak gruba küçük geldi. Boing 757'nin kaptanlığını da Dickenson yapıyordu.

DerSpiegel'in Dış Haberler biriminde çalışan Mathieu Von Rohr'un Twitter'dan paylaştığı Andy Gaggioli imzalı fotoğraf 12 bin'den fazla retweet ve 11 bin beğeni aldı.

Kanat uzunluğu 60 metre olan Boeing 747 1970 yılında piyasaya sürüldü. Airbus A380'in 2006 yılında piyasaya sürülmesine kadar dünyanın en büyük uçağı rekorunu elinde tutmuştu. Dünyanın şu anki en büyük uçağı ise Ukrayna yapımı kargo uçağı Antonov An-225.

BÜYÜK KONSER BU AKŞAM

Festival kapsamında ülkeye gelen Iron Maiden, konserini bu akşam 20 bin kişinin katılımıyla yapacak. Bu özel konserin bilet fiyatları 180 İsviçre frangından (535 lira) başlıyor.

Sayfa Yükleniyor...