Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziye telefonu

Ankara'daki patlamalarla ilgili Avrupa ülkelerinden kınama ve başsağlığı mesajları geldi. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak taziyelerini iletti.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 18.02.2016 - 12:44

Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziye telefonu

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu sabah gerçekleşen görüşmede Almanya Başbakanı Angela Merkel dün Ankara'da meydana gelen terör saldırısını kınayarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziyelerini iletti.

Almanya olarak terörle mücadele konusunda Türkiye'nin yanında yer aldıklarını belirten Merkel, Türk halkının acısını paylaştığını ifade etti.

Almanya Başbakanı Angela Merkel taziye ve dayanışma dileklerini Başbakan Ahmet Davutoğlu'na da iletti.

Yunanistan Başbakanı Alexsis Çipras da Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu aradı. Çipras, "Terörle mücadelede dayanışma sürecek" dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande da saldırıyı kınadı. Fransa Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada Fransa'nın Türk halkının yanında olduğu ifade edildi.

Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk'dan da saldırılarıya kınama geldi. Tusk yaşamını yitirenlerin ailelerine baş sağlığı diledi.

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland da saldırıdan üzüntü duyduğunu belirtererek, "Düşüncelerim Türkiye halkıyla. Avrupa Konseyi olarak taziyelerimizi sunarız" ifadelerini kullandı.

İngiltere büyükelçisi Moore da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Birleşik Krallık bu zor zamanında Türkiye ile omuz omuzadır. Terörizmi kesin ve net olarak kınıyorum" mesajına yer verdi.

Sayfa Yükleniyor...