Michelle Obama'dan İngiltere kraliyet bebeklerine hediye

ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama, Londra'yı ziyareti kapsamında İngiltere kraliyet tahtının yeni varisleri Prens George ile Prenses Charlotte'a hediye armağan etti.

Anadolu Ajansı 17.06.2015 - 19:16

Michelle Obama'dan İngiltere kraliyet bebeklerine hediye

ABD'nin Londra Büyükelçiliği, dün Kensington Sarayı'nda Prens Harry ile görüşen Obama'nın George ve Charlotte için Amerika'dan getirdiği hediyelerin listesini yayımladı.

Elçilik, Obama'nın, Cambridge Dükü William ve eşi Kate'in ilk çocukları olan 2 yaşındaki Prense George'a, kırmızı renkte Berlin Flyer marka çocuk arabası, çiftin ikinci çocukları olan ve tahtın dördüncü sıradaki varisi 6 haftalık Prenses Charlotte'a da Alpaka yünü bebek battaniyesi hediye ettiğini bildirdi.

Amerikalı yetkililer, Obama'nın kraliyet ailesine ayrıca bir de Amish tarzı ahşap sallanan sandalye hediye ettiğini aktarırken, hediyelerin küçük prens ve prensese Obama tarafından doğrudan sunulup sunulmadığına ilişkin herhangi bir bilgi vermedi.

Michelle Obama, kız çocuklarının eğitimiyle ilgili yürüttüğü kampanya çerçevesinde dün İngiltere'nin başkenti Londra'da temaslarda bulunmuş, bu çerçevede İngiltere kraliyet ailesinden Prens Harry ile görüşmüştü.

Cambridge Dükü William ile eşi Kate'in ilk bebekleri 22 Temmuz 2013'te dünyaya gelmiş ve bebeğe "George Alexander Louis" ismi verilmişti. Çiftin ikinci bebekleri Prenses Charlotte ise 2 Mayıs'ta Londra'daki St. Mary's Hastanesi'nde dünyaya gelmişti.

William ve eşi Kate, çocuklarıyla ülkenin doğusundaki Norfolk'ta bulunan evlerinde yaşıyor. Çift, 29 Nisan 2011'de Westminster Katedrali'nde görkemli bir törenle evlenmişti.

Sayfa Yükleniyor...