Mısır'da kan aktı: 49 ölü

Hüsnü Mübarek'in devrilmesinin üçünçü yıldönümünde Nısır ikiye bölündü. Tahrir Meydanı’nda kutlamalar yapılırken, askeri yönetim ve darbe karşıtlarının protestolarına güvenlik güçleri müdahale etti. Çıkan çatışmalarda 49 kişi öldü. Bu sabahki saldırıda ise 4 kişi hayatını kaybetti.

Haberler - NTV Haber 26.01.2014 - 10:06

Mısır'da kan aktı: 49 ölü

Mısır'da Hüsnü Mübarek'in devrilmesinin 3. yıldönümünde kan aktı.

Başkent Kahire başta olmak üzere birçok kentte  Müslüman Kardeşler üyeleri ve darbe karşıtlarının gösterilerine polis müdahale etti.

Kahire, İskenderiye ve Minya'da çıkan çatışmalarda onlarca kişi öldü, yüzlerce kişi de yaralandı. Güvenlik görevlilerinin özellikle Kahire ve İskenderiye'de çok sayıda darbe karşıtı göstericiyi tutukladığı belirtiliyor.

Askeri yönetimi destekleyenler de Tahrir meydanı’nda gösteriler yaptı. Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen mitingte Mısır Genelkurmay Başkanı Abdülfettah El-Sisi'nin resimlerini taşıyan göstericiler ordu lehine sloganlar attı.

Mısır'ın Sina Yarımadası'nda, askeri servise düzenlenen saldırıda ise 4 kişinin öldüğü, 11 kişinin yaralandığı bildirildi. Ülkede Cuma günü düzenlenen bombalı saldırı ve protestolarda çıkan çatışmalarda da 18 kişi hayatını kaybetmişti.

Sayfa Yükleniyor...