Mısır'da saldırı: 26 asker öldü

Mısır'ın Kuzey Sina ilinde güvenlik noktasına düzenlenen bombalı saldırıda 26 asker hayatını kaybetti.

Anadolu Ajansı 24.10.2014 - 23:37

Mısır'da saldırı: 26 asker öldü

Sağlık Bakanlığına bağlı Acil Yardım Merkezi İdaresi Başkanı Halid el-Hatip, yaptığı açıklamada, güvenlik noktasına düzenlenen bombalı saldırıda ölenlerin sayısının 26'ya yükseldiğini, 28'den fazla kişinin yaralandığını söyledi.

Askeri kaynaklar, saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısının 20 olduğunu, ölü sayısının artmasından endişe edildiğini belirtmişti.

Kuzey Sina ilinde düzenlenen bombalı saldırıdan kısa bir süre sonra aynı ilde ve Şarkıyye kentinde güvenlik güçlerine yönelik saldırılarda ölen ve yaralananların olduğu bildirildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, kimliği henüz belirlenemeyen silahlı bir grup, Kuzey Sina'nın Ebu Tavile bölgesinde güvenlik noktasına otomatik tüfek ve RPG tipi tanksavar roketlerle saldırdı.

Saldırıda ölen ve yaralananların sayısına ilişkin bilgi verilmedi. Olayın sorumluluğunu üstlenen olmazken, güvenlik güçleri, kaçan saldırganları yakalamak için bölgedeki tüm giriş çıkışları kapatarak arama çalışmaları başlattı.

Bu arada Mısır makamlarının, Sina Yarımadası'nın iletişimini kestiği, ordunun yoğun güvenlik önlemleri alarak kontrol noktaları oluşturduğu, Süveyş Kanalı boyunca da güvenliğin artırdığı öğrenildi.

Öte yandan emniyet kaynakları Şarkıyye kentinde motosikletli ve maskeli 3 kişinin polis şefi Ali Emin Ali'ye silahlı saldırı düzenlediğini ve Ali'nin olay yerinde yaşamını yitirdiği belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...