‘Misrata’da katliam olabilir’

Libyalı muhalifler NATO'nun Misrata kentine yönelik hava saldırılarını yoğunlaştırmaması halinde, Kaddafi'ye bağlı güçlerin Misrata kentinde katliam yapabileceğini ileri sürdü.

14.04.2011 - 13:54

NATO uçakları yaklaşık bir aydır Muammer Kaddafi’ye bağlı güçlere yönelik operasyon düzenliyor. Ancak operasyona rağmen Kaddafi güçleri saldırılarına devam ediyor. Hükümet güçleri ile isyancılar arasındaki çatışmalar Misrata’da yoğunlaşmış durumda.

Bugün NATO’ya üye ülkelerin dışişleri bakanları Libya’yı konuşmak üzere Berlin’de toplanırken isyancılardan katliam uyarısı geldi. Muhalifler, NATO'nun Misrata kentine yönelik hava saldırılarını yoğunlaştırmaması halinde, Kaddafi'ye bağlı güçlerin Misrata kentinde katliam yapabileceği söyledi.

Diğer taraftan Kaddafi’ye bağlı güçlerin Misrata’ya yönelik saldırıları hız kesmiyor. Muhalifler adına konuşan Abdülselam adındaki bir isyancı Kaddafi yandaşlarının halen Misrata'daki en işlek caddesi Trablus caddesini topçu ateşine tuttuğunu da ifade etti. Liman yakınlarındaki Katari bölgesindeki konutların da yoğun roket atışına maruz kaldığı ileri sürüldü.

‘23 KİŞİ ÖLDÜ’
Bugünkü saldırılarda da 23 kişinin öldüğü çok sayıda kişinin de yaralandığı iddia edildi. Muhalifler ölenler arasında kadın ve çocukların da bulunduğunu ve en az 3 Mısır vatandaşının da hayatını kaybettiğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...