Meksika'nın Miss World organizatörü öldürüldü

Miss World güzellik yarışmasının Meksika organizatörü Hugo Ruben Castellanos, silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

cinayet.jpg

Miss World güzellik yarışmasının Meksika organizatörü Hugo Ruben Castellanos, Sinaloa eyaletinin kuzeydoğusundaki Culiacan kentinde öldürüldü.

Castellanos'un Miss Sinaloa güzellik yarışmasının kazananını açıkladıktan birkaç saat sonra bir bardan yanındaki iki kişiyle birlikte kaçırıldığı belirtildi.

Kaçırılan iki kişi kısa süre sonra serbest bırakılırken, Castellanos'un cesedi çalıntı bir araba içinde kurşunlanmış bir şekilde bulundu.

Cinayetin neden işlendiği henüz açıklığa kavuşmazken, görgü tanıkları, Castellanos'un, kaçırıldığı bara gitmeden önce Miss Sinaloa yarışmacılarıyla bir partiye katıldığını ifade etti.

"BÜCÜR" YAKALANDI, CİNAYETLER ARTTI

"El Chapo" (bücür) lakaplı uyuşturucu baronu Joaquion Guzman'ın memleketi Sinaloa'da cinayet oranlarının, Guzman'ın yeniden yakalandığı ocak ayından bu yana arttığı kaydedildi.

Meksika'da Baja California Sur eyaletinin, Sinaloa uyuşturucu karteliyle bağlantısı olduğu iddiasıyla birkaç ay önce görevinden alınan eski savcı yardımcısı Samgar Salvador Gomez Reyes, haziran ayı sonunda saldırıda öldürülmüştü.

Sayfa Yükleniyor...