BM Suriye özel temsilcisi Mistura Moskova'da Lavrov ile görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, BM Suriye Özel Temsilcisi Steffan de Mistura ile görüştü. Mistura Moskova'dan sonra Ankara'yı ziyaret edecek.

Haberler - Anadolu Ajansı 22.03.2017 - 16:20

BM Suriye özel temsilcisi Mistura Moskova'da Lavrov ile görüştü

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve BM Suriye Özel Temsilcisi Steffan de Mistura'nın 23 Mart'ta Cenevre'de başlaması planlanan Suriye barış görüşmelerinin 5. turu öncesinde son gelişmeleri değerlendirdiği belirtildi.

Moskova'da konuşan BM Suriye Özel Temsilcisi Mistura, "Sahada bazı gelişmeler var ancak siyasi alanda da aşama kaydedilmesi gerekiyor. Bu nedenle durumu değerlendirmek için Moskova'dayım. Buradan Ankara'ya geçeceğim. Türkiye bu konuda önemli bir ortağımız" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Sergey Lavrov ise Suriye konusunu Astana'dan birkaç gün sonra ve Cenevre görüşmelerinden bir gün önce Mistura ile doğrudan değerlendirmelerinin önemli olduğunu belirterek, "Dört ana müzakere başlığının pekiştirilmesi konusunda size yardım edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bunlar siyasi geçiş, yönetim, anayasa ve terörle mücadelede" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...