Moskova-İstanbul seferi yapan uçakta bomba paniği yaşandı. Paniğin sebebi ise, uçakta, eşini arayıp uçağa ''bomba'' getirdiğini söyleyen bir adamdı.

''EŞİM ASTIM HASTASI, SOLUNUM CİHAZINDAN BAHSETTİ''

''Bomba'' kelimesini duyan yolcuların isteği üzerine uçaktan çıkartılan adamın eşi İrina Dragunova LifeNews'e yaptığı açıklamada, eşinin solunum cihazından bahsettiğini belirtti.

Dragunova, "Eşim beni arayarak astım hastaları için gerekli solunum cihazından bahsederek bombayı kontrolden geçirdiğini söyledi. Eşim astım hastası ve İstanbul üzerinden doktorların tavsiyesine göre onun için en elverişli iklime sahip Mısır'a gidecekti. Eşim ikinci kez aradığında polis birimindeydi. Yorgun ve üzgün bir sesle kendisini uçaktan çıkarttıklarını ve benim yanına gitmem gerektiğini söyledi" diye konuştu.

Yolcuların bomba şakasını ciddiye aldıkları ve konuyla ilgili hosteslere haber verdikleri ortaya çıktı.

CİHAZI ''BOMBA'' OLARAK ADLANDIRMIŞ

Sonrasında Vladislav Dragunov polislere şakasına ''bomba'' olarak adlandırdığı solunum cihazını gösterdi.

Tıbbi cihazın dikkatli bir şekilde araştırılması ve eşinin olayın aslını anlatmasının ardından Dragunov serbest bırakıldı.

''OLAY SIRASINDA PARASI DA ÇALINDI''

Eşi İrina Dragunova, "Olay sonrasında eşim birkaç aktarmayla bir sonraki sefere bilet aldı. Ayrıca olay sırasında parası da çalındı. Benim de en kısa zamanda polislere eşimin sağlığıyla ilgili raporu sunmam gerek" dedi.