NTV

msnbc.com IMF protestolarını böyle duyurdu

Dünya

ABD’nin en çok takip edilen haber portalı msnbc.com, İstanbul’da bugün yaşanan IMF protestolarını ve polisin müdahalesini manşetten gördü.

“Gözyaşartıcı gaz bulutları Taksim Meydanı’nı kaplamışken, itfaiye erleri protestocuların çıkardığı yangınlarla mücadele etti.”

İlişkili Haberler


ABD’nin en çok takip edilen haber portalı msnbc.com, bugün yaşanan IMF protestolarını ve çıkan olayları bu sözlerle okuyucularına duyurdu.

Olayların, IMF toplantılarına bir kilometreden daha yakın bir alanda gerçekleştiğine vurgu yapılan haberde, olaylar şu sözlerle atarıldı:

“Maskeli protestcular Mc Donalds ve banka şubeerine saldırdı, araçlara zarar verdi. Gaz maskeli ve özel elbiseli binlerce polis, çoğu küçük sol partilere mensup onlarca kişiyi gözaltına aldı” cümleleriyle haberleştirildi.

Haberde ayrıca geçen hafta IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn’a karşı yapılan ayakkabı fırlatma eylemi de hatırlatıldı.

Yayınlanan haberin yanı sıra, polisn gaz bombaları ile yaptığı saldırılar, banka şubelerine saldıran göstericiler ve yaşanan karmaşa görüntüleri hazırlan özel bir fotoğraf galerisinde görselleştirildi.

DİĞER SİTELER DE GENİŞ YER VERDİ
Protesto gösterileri diğer haber kurumlarının internet sitelerinde de geniş yer buldu

BBC; ‘Türkiye’deki anti-IMF protestoları dağıtıldı’ başlığı ile verdiği haberde, polisin göz yaşartıcı gaz ve tazzikli su kullandığı belirtildi. Olayların aktarıldığı haberde geçen haftaki ayakkabılı protesto da hatırlatıldı.

Cnn Europe ‘Polise çelik bilye atan IMF karşıtları sert müdahaleyle dağıtıldı’ derken, Voice of America, ‘IMF karştları İstanbul’da protesto eylemleri yaptı, polis müdahale etti’ sözleriyle yaşananları aktardı.

 Galeri: Bir de böyle İstanbul var