Mübarek’in ‘çok özel’ takımı

İnternet sitelerinde yer alan  bir fotoğraf Hüsnü Mübarek’in egosunun hangi düzeyde olduğunu gözler önüne seriyor.

07.03.2011 - 12:54

Mübarek’in ‘çok özel’ takımı

18 günlük bir ayaklanma ile iktidarını kaybeden Hüsnü Mübarek, Mısır Cumhurbaşkanı olarak 30 yıl boyunca dünyanın en güçlü isimlerinden biri oldu. 30 yıl süren ‘tek adamlık’ bir insanın egosunu nasıl etkiler? Hüsnü Mübarek, bu soruya yaşayan bir cevap olabilir.

İnternet sitelerinde yer alan bir fotoğraf Mübarek’in egosunun boyutunu gözler önüne seriyor. İlk bakışta bu fotoğrafın, Mübarek’in diğer fotoğraflarından hiç bir farkı yok. Farkı anlamak için devrik diktatörün giydiği takım elbiseye dikkatlice bakmak gerekiyor.

Mübarek’in ceketinde yer alan çizgiler, İngilizce ‘Hosny Mubarak’ yani Hüsnü Mübarek yazısından oluşuyor.

KAÇA MAL OLUR?
Yabancı basında da yer alan bu fotoğraf, böyle bir takımın ne kadara mal olacağı sorusunu da gündeme getirdi. İngilizlerin ünlü Holland & Sherry giyim markası, böyle bir takımın 10 bin paunda mal olacağı tahmininde bulundu. Ama bu, 70 milyar dolar serveti olduğu iddia edilen Mübarek için çok da büyük bir tutar sayılmaz.

Cekete yakınan bakıldığında çizgilerin ‘Hosny Mubarak’ yazısından oluştuğu anlaşılıyor. Cekete yakınan bakıldığında çizgilerin ‘Hosny Mubarak’ yazısından oluştuğu anlaşılıyor.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...