Muhalifler: Kaddafi’yi sıkıştırdık

Libyalı muhalif güçlerin başkanı Kaddafi’yi sıkıştırdıklarını açıkladı. Kaddafi de, tüm Libyayı dış güçlere karşı savaşmaya çağırdı.

25.08.2011 - 16:32

Libya Ulusal Geçiş Konseyi Başkanı Mustafa Abdülcelil, Kaddafi’nin sıkıştırıldığını ve çok yakın bir zamanda yakalanabileceğini açıkladı.

Bingazi'de düzenlediği basın toplantısında konuşan Abdülcelil, "Kurtarılmamış bölgelerde yaşayan halkımıza devrime katılmaları çağrısını yapıyorum" diyerek, daha çok kan akmaması için bu bölgelerde bulunan gruplarla yapılan görüşmeleri memnuniyetle karşıladığını ifade etti.

Libya'nın herkese yetecek kadar büyük olduğunu söyleyen Abdülcelil, tüm Libyalıların eşit olduğunu, ülkenin ulusal servetinin nüfus arasında eşit dağıtılacağını kaydetti.

Abdülcelil'in açıklamalarının ardından, sözcüsü tarafından Libya'da olduğu ve savaşmaya devam edeceği açıklanan Kaddafi'den de bir mesaj geldi.

Nerede olduğu bilinmeyen Libya lideri Muammer Kaddafi, "Halkın büyük çoğunluğu bizimle birlikte, asiler için güvenli yer kalmayacak" dedi.

"DÜŞMANA DİRENMEK GEREK"
Kaddafi, yandaşı olan El Oruba televizyonundaki konuşmasında, "Başkent Trablus'u silahlı mücadeleyle savunmak gerek. Düşmana direnmek gerek. Kadınlarıyla çocuklarıyla tüm halkın Libya'nın kurtuluşu için direnmesi gerek. Tüm kabileler düşmanla savaşmalı" diye seslendi.

"Düşman faredir sıçandır. Haçlıdır. Gavurdur, kafirdir" diyen Kaddafi, "Ülkemizin yabancı ajanlardan temizlenmesi gerek" dedi.

Kaddafi, "Libya emperyalistlerin değil. Fransa'nın, Sarkozy'nin, İtalya'nın değil. Başkent sizindir. NATO'ya bağlı olanların değil" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...