Televizyon reklamında Müslüman ve göçmenleri hedef alan Trump'tan büyük hile

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan aday adayı Donald Trump ilk kampanya spotunda Müslümanları ve göçmenleri hedef aldı. Trump 30 saniyelik reklamda hile de yaptı. Meksikalı mültecilerin hedef alındığı görüntülerin ABD-Meksika sınırında değil Fas'da çekildiği ortaya çıktı.

Haberler - ntv.com.tr 05.01.2016 - 10:39 | Son Güncelleme : 05.01.2016 - 10:46

Televizyon reklamında Müslüman ve göçmenleri hedef alan Trump'tan büyük hile

ABD'de Cumhuriyetçi Parti başkan aday adayı Donald Trump kamuoyu yoklamalarında rakiplerinden önde çıkıyor. Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı olmak için yoğu çaba gösteren Donald Trump ilk kampanya spotunu yayınladı.

ABD'nin Iowa ve New Hampshire eyaletlerinde yayınlanacak 30 saniyelik reklamda Trump, Müslümanları, göçmenleri hedef aldı.

Kampanya spotunda IŞİD militanlarının kafasını kesme ve onların petrolüne el koyma sözü de veren Trump, ABD'yi yeniden "süper güç" yapma yemini ediyor. 

MÜLTECİLERİ HEDEF ALIRKEN GÖRÜNTÜ HİLESİ

Donald Trump 30 saniyelik kampanya spotunda önemli bir hileye de baş vuruyor. Meksikalı göçmenlerin hedef alındığı görüntülerin, ABD-Meksika sınırında değil, Fas-İspanya sınırında çekildiği ortaya çıktı.

Söz konusu görüntüler yayına verilirken şu cümle işitiliyor: "Meksika'nın finanse edeceği bir duvar inşa ettirerek güney sınırımızda yasadışı göçü durduracak."

MÜSLÜMANLARI HEDEF ALIYOR

Geçtiğimiz aralık ayında ABD'nin San Bernardino kentinde 14 kişiyi katleden iki İslamcı saldırganın fotoğraflarının yer aldığı görüntüler ekrana gelirken bir ses şu cümleyi sarf ediyor: “Politikacılar bu başka bir şeymiş gibi davranabilir ancak Donald Trump bunu radikal İslamcı terörizm olarak adlandırıyor. Bu yüzden Müslümanların geçici olarak ABD'ye seyahatinin engellenmesini istiyor."

İKİ HAFTADA 2 MİLYON DOLAR

Milyarder Donald Trump, Iowa ve New Hampshire eyaletlerinde yayınlanacak kampanya spotu için haftada 2 milyon dolar ödeyecek. Trump, Cumhuriyetçi Parti'nin başkan aday adayı olmak için bu iki eyalete büyük önem veriyor. Iowa ve New Hampshire'deki seçimler şubat ayı başında yapılacak.

BAŞKAN ADAYI TEMMUZDA AÇIKLANACAK

ABD'de 50 eyaletteki seçimlerin yaz başında tamamlanması bekleniyor. Cumhuriyetçilerin resmi olarak adaylarını 18-21 Temmuz'da parti kongresinde açıklamaları planlanıyor.

Sayfa Yükleniyor...