Trump'tan misilleme önerisi: İşkencenin önü açılsın

ABD başkanlığının güçlü adaylarından Donald Trump, Brüksel'de yaşanan terör saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, Müslümanlar arasına ajan sokulması ve işkencenin önünün açılması gerektiğini söyledi.

DHA 23.03.2016 - 07:54 | Son Güncelleme : 23.03.2016 - 08:02

160323-trump.jpg

Müslüman ve göçmen karşıtı sözleriyle dünyanın tepkisini çeken ABD'nin Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump, Brüksel'de meydana gelen saldırılardan sonra Müslümanların tepkisine neden olabilecek yeni skandal sözlere imza attı.

Trump, benzen saldırıların ABD'de de meydana geleceğini iddia ederek, bunu önlemek için Müslümanların arasına ajanlar sokup işkencenin önünün açılması çağrısında bulundu. Trump ayrıca Müslümanların ABD'ye girişinin engellenmesini istedi.

Brüksel'de meydana gelen saldırıların ardından Fox News'e konuşan Trump, "Bu daha başlangıç. Durum daha da kötüye gidecek, çünkü gevşek davranıyoruz, aptalca davranıyoruz. Bu insanların ülkemize girmesine izin veremeyiz. Müslümanların ülkemize girmesini engellemenin zamanı geldi" dedi.

Brüksel'de meydana gelen patlamaların, ABD'nin Müslümanları kontrol altına alması gerektiğinin bir kanıtı olduğunu savunan Cumhuriyetçi başkan adayı, "Özellikle radikalleşmeye ortam hazırlayan camilerin gözetim altına alınması, ajanlar sokulması gerekiyor" diye konuştu.

Belçika'nın başkenti Brüksel'in mülteci ve göçmenler yüzünden korkunç bir şehir haline geldiğini söyleyen Trump, geçen yılki Paris saldırılarının planlayıcısı olduğu şüphesiyle Brüksel'de yakalanan Salih Abdülselam'ın, son saldırıları bildiğini iddia ederek, bu kişinin basınçlı su işkencesi dahil her türlü yöntemle mutlaka konuşturulması gerektiğini savundu.

Sayfa Yükleniyor...