Musul'da IŞİD'e hava operasyonu: 14 ölü

Uluslararası koalisyon güçlerine bağlı savaş uçakları, terör örgütü IŞİD'in kontrolündeki Irak'ın Musul kentine hava operasyonu düzenledi. Saldırıda 14 militanın öldürüldüğü iddia edildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 15.08.2016 - 11:03 | Son Güncelleme : 18.10.2016 - 14:06

Musul'da IŞİD'e hava operasyonu: 14 ölü

Irak ordusunda görevli Albay Ahmed el-Cuburi uluslararası koalisyon güçlerince Musul'daki IŞİD hedeflerine gerçekleştirilen yoğun hava bombardımanı sonucu 14 militanın öldürüldüğünü söyledi.

Kentin doğu ve kuzeyindeki En-Nur, El-Hedba ve El-Belediyat mahallelerinde örgüt mensuplarını taşıyan seyir halindeki bazı araçların vurulduğunu söyleyen Cuburi, "Musul'daki hava saldırılarında, kentin El-Filiyye bölgesinde halihazırda IŞİD militanlarının karargah olarak kullandığı Kürdistan Demokrat Partisi'ne ait bina ve birçok nokta hedef alındı" dedi.

Ülkenin ikinci büyük kenti Musul, 10 Haziran 2014'ten bu yana terör örgütü IŞİD'in elinde bulunuyor. Irak Savunma Bakanlığı, yaklaşık 5 ay önce kentin kurtarılması için güney bölgesinden operasyona başlandığını duyurmuştu.

Irak güçleri şimdiye kadar Musul çevresinde aralarında El-Kayyara Hava Üssü'nün de olduğu geniş bir bölgeyi ele geçirdi.

Kent merkezine yönelik operasyonla ilgili hazırlıkların ise devam ettiği belirtiliyor.

Sayfa Yükleniyor...