NASA eski başkanını taşıyan uçak düştü

Uçakta 9 kişinin bulunduğu ve bunlardan 5'inin öldüğü belirtilirken, hayatını kaybedenler arasında eski bir senatör de var.

10.08.2010 - 18:08

NASA eski başkanını taşıyan uçak düştü

Alaska'nın güneybatısında düşen küçük bir uçakta NASA'nın eski başkanı Sean O'Keefe'nin de bulunduğu açıklandı.

Alaska Milli Muhafız Teşkilatı Sözcüsü Binbaşı Guy Hayes, kaza yerinin üzerinden uçan başka bir uçağın dün akşam saatlerinde enkazı fark etmesiyle kendilerine haber verildiğini söyledi.

Uçakta bulunan 8 kişinin yaşamından endişe edildiğini belirten Hayes, kötü hava koşulları nedeniyle kurtarma çalışmalarının aksadığını kaydetti.

Düşen uçakta Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) 2001-2005 yılları arasında başkanlığını yapan O'Keefe'nin de olduğu açıklandı.

O'Keefe, şu anda Airbus firmasının ana ortağı Avrupa Havacılık Savunma ve Uzay Şirketi’nin (EADS) ABD ayağının başında bulunuyor.

ESKİ SENATÖR DE UÇAKTAYDI
Düşen küçük uçakta bulunan eski ABD senatörü Ted Stevens'ın öldüğü bildirildi.

Yerel televizyon kanalı KTUU'nun, Stevens'ın eski bir arkadaşı ve yardımcısı Dave Dittman'a açıklamasına dayandırdığı haberinde, düşen uçakta bulunan eski senatörün hayatını kaybettiği belirtildi.

Uçaktaki yolcuların sayısı konusunda çelişkili haberler gelirken, federal güvenlik yetkilileri, edinilen ilk bilgiye göre uçakta 9 yolcunun bulunduğunu, kazada 5'inin öldüğünü söylediler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...