Nasrallah: Bölgesel güç olduk

Lübnan'daki Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, bölgesel bir güç haline geldiklerini söyledi. Nasrallah, Suriye'de savaşmamaları halinde Lübnan'in ikinci Irak olacağını da iddia etti.

Anadolu Ajansı 08.11.2013 - 16:58

Nasrallah: Bölgesel güç olduk

Lübnan'daki Es-Sefir gazetesine konuşan Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Suriye rejimini yıkmak amacıyla kurulan komploları boşa çıkardıklarını savundu.

"Suriye'de tarihi ve stratejik başarıyı gerçekleştirmek için son çeyrekteyiz" iddiasında bulunan Nasrallah, "Eğer Suriye'ye gitmeseydik, Lübnan ikinci Irak olurdu" görüşünü ileri sürdü.

Nasrallah, bazı ülkelerin bölgede üstünlük kurma ve siyasi çözüme engel olma yönünde adımlar attığını da savundu.

"Hizbullah kurban vermeye devam edecek" ifadesini kullanan Nasrallah şöyle konuştu: "2006 yılında İsrail'in Lübnan'a yönelik saldırısında tüm dünya Hizbullah'ın karşısında yer almıştı, direnişimizin hezimeti üzerine bahisler oynanıyordu. Sonunda kazanan biz ve müttefiklerimiz oldu."

Nasrallah, Hizbullah ve İran'ı hedef almak isteyen tarafların bu amaçlarında başarısız olunca Suriye'ye komplo kurma yolunu seçtiklerini savundu.

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah,"Suriye'ye gitmek zorunluluk ve görevden daha fazlası. Eğer Suriye'ye gitmeseydik, Lübnan ikinci Irak olurdu. Geçen ay Irak'ta gerçekleşen 300 bombalı saldırıda yaklaşık 900 kişi öldü, yüzlerce kişi de yaralandı" değerlendirmesinde bulundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...