NATO hükümet binalarını vurdu

Dün gece operasyon düzenleyen NATO uçakları, Libya'nın başkenti Trablus'taki hükümet binalarını bombaladı.

Anadolu Ajansı 17.05.2011 - 12:58

NATO hükümet binalarını vurdu

Libya hükümet görevlileri bu sabah bir grup gazeteciyi otellerinden alarak, gece NATO uçakları tarafında vurulan yerleri gezdirdi. Gazeteciler İçişleri Bakanlığı binasının üst katlarından duman ve alevler yükseldiğini, çoğu silahlı onlarca gencin binanın kapısında toplandığı kaydetti. Gençlerin dans ederek "devrim devam edecek" sloganları attığı ifade edildi.

NATO saldırısının ardından gazetecilerin kaldığı otelin yakınından silah sesleri geldiği de kaydedildi. Polisin olay yerinin yakınındaki yolu kapattığı belirtildi. Silah seslerinin nedeni henüz bilinmiyor.

Öte yandan Libya Televizyonu, NATO'nun başkentin Tacura mahallesiyle kentin 50 kilometre kadar uzağındaki Zaviye'de de hava saldırısı düzenlediğini duyurdu.Televizyonun haberinde, saldırılarda ölenler ve yaralanan olduğu belirtildi.

NATO dün geç saatlerde başkentte bazı noktaları hedef almış, ancak hedefin nereler olduğu açıklanmamıştı.

GAZETECİLER SERBEST BIRAKLILIYOR
Bu arada Libya hükümeti sözcüsü Musa İbrahim, ateşkes çağrısında bulunarak, yetkililerin Trablus'ta alıkonulan 4 yabancı gazeteciyi bugün idare mahkemesine çıktıktan sonra serbest bırakacağını söyledi.

İbrahim, NATO saldırısında Içişleri Bakanlığının, Bingazi'deki muhalif liderlerle ilgili dosyalar bulunduğu için hedef alınmış olabileceğini ifade etti.

Sözcü, "Eğer NATO gerçekten sivilleri korumakla ilgileniyorsa, onlara saldırıları durdurmaları ve bizimle görüşmelere başlamaları çağrısında bulunuyoruz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...