Ne ucu açık müzakeresi, artık AB işlemiyor

Märkische Oderzeitung'da yayınlanan bir makalede, "Artık AB işleyemez hale gelmişken, Türkiye'ye ucu açık müzakerelerden bahsedilip, atılıp tutuluyor" denildi.

05.10.2010 - 10:34

Ne ucu açık müzakeresi, artık AB işlemiyor

Almanya'nın doğusunda yayımlanan Märkische Oderzeitung, 3 Ekim'de Türkiye-AB arasındaki müzakerelerin başlamasının beş yıldönümü olması sebebi ile bir makale yayınladı.

Gazete Türkiye'nin AB ile tam üyelik müzakerelerini ve üyelik perspektifini ele aldı.

Makalede "AB artık işleyemez hale gelmişken, Türkiye'ye ucu açık müzakerelerden bahsediliyor. Artık tam üyelikten geri adım atmak vakti geldi" değerlendirmesinde bulundu.

Haberde şu ifadeler yer aldı:

"Beş yıllık müzakerelerin ardından artık tam üyelikten geri adım atma vakti gelmiştir. Buna rağmen hala 'ucu açık' müzakerelerden bahsedilip, atıp tutuluyor.

Konu sadece Müslüman Doğu ve Hıristiyan Batı kültürü arasındaki temel farklılıklar değil. AB, artık 27 üyeli bir yapı haline geldi. Ve birliğin baş döndürücü genişleme hızıyla, kurumsal reformların hızı birbiriyle uyuşmuyor.

TÜRKİYE BU KORSEYİ TAMAMEN PATLATIR
AB'nin işleyemez hale geldiğinin işaretleri şimdiden var. Romanya, Bulgaristan gibi ülkelerdeki yaygın yolsuzluklar ve Yunanistan'ın berbat mali politikası da bu duruma katkıda bulundu.

Büyük Türkiye'nin üyeliği, AB'nin içine sıkışıp kaldığı bu korseyi tamamen patlatacaktır."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...