Nevşehir Belediyesi'nin 1 koyun,1 keçi, 3 kuzu tarafından esir alınması dünya basınında

Nevşehir'e geçtiğimiz hafta sonu ağıldan kaçan 5 küçükbaş hayvan kent merkezine gelerek belediye personeline zor anlar yaşatmıştı. O anlara ilişkin görüntüler, sosyal medyada paylaşım rekorları kırmasının ardından dünya basınına da yansıdı.

ntv.com.tr 17.12.2020 - 20:29

Nevşehir Belediyesi'nin 1 koyun,1 keçi, 3 kuzu tarafından esir alınması dünya basınında

Nevşehir'de, sürüden ayrılan 5 küçükbaş hayvanın belediye binasına yürüdüğü anlar dünya basınında yer aldı.

Nevşehir'e bağlı Göre beldesinde Hasan Ünbulan'a ait koç, keçi ve 3 adet koyun, 3 gün önce sürüden ayrılarak kent merkezine geldi. Belediye binası önüne gelen küçükbaş hayvanlar içeriye doğru yürüdü. Bu anlar ise güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Görüntülerde güvenlik görevlilerinin binanın içine yürüyen hayvanları uzaklaştırmaya çalıştığı anlar yer aldı.

Hayvanlar arasındaki koçun, güvenlik personeli ve belediye binasına girmeye çalışan vatandaşları kovalaması da ilginç görüntü oluşturdu. Güvenlik görevlilerinin haber vermesinin ardından Hasan Ünbulan'a ulaşan ekipler, hayvanları teslim etti.

Yaşanan olay dünya basınında da yer aldı. Dünya basınının konuya ilişkin yaptığı haberleri sosyal medya hesabından paylaşan Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, "Evet sevgili seyirciler kameralarımızı Nevşehir’e çeviriyoruz’ dedi tüm dünya medyası. Tabii kendi dillerinde" ifadelerini kullandı.

''BELEDİYE BAŞKANI NEREDE?''

Öte yandan sosyal medyadan haberi paylaşan Reuters Haber Ajansı, "Belediye başkanı nerede? Türkiye'de bir koyun, bir keçi ve üç kuzu Nevşehir belediye binasına baskın düzenledi" ifadelerine yer verdi.

''BİR GRUP ÇİFTLİK HAYVANI BELEDİYE BİNASINA SALDIRDI''

Amerika’da yayın yapan ABC News ise, "Türkiye'nin Nevşehir kentinde bir grup çiftlik hayvanı belediye binasına saldırdı. Yetkililer sonunda bir koyun bir keçi ve üç kuzuyu yakaladı" ifadelerini kullandı.

ABD merkezli CBS News Televizyonu da, "5 çiftlik hayvanı, Türkiye'nin Nevşehir kentinde yaşayanları taciz etti, insanları kovalayıp köşeye sıkıştırdı" başlığıyla duyurdu.

Sayfa Yükleniyor...