New York'ta film gibi kaza

Tehlikeli bir şekilde 3’üncü katın penceresinden sarkan kamyon hararetli bir aksiyon filminin dramatik final sahnesinden fırlamış gibi duruyor. Ancak bu kez zararın Hollywood bütçesinden karşılanmayacağı kesin...

18.08.2011 - 16:34

New York'ta film gibi kaza

16 tonluk tuzlama kamyonun Queens-New York’ta geçirdiği kazanın ciddiyetini anlatmak için sadece fotoğraflar bile yeterli. Kazada kamyon, temizlik işleri binasının tamir bölümüne girdi ve yarısı binanın dışına sarkarak orada bir saat boyunca asılı kaldı.

Bu birimde 10 yıl çalışan şoför Robert Legall, kazayı gerçekleştirdiği anda kamyonun içinde havada asılı kalınca yardım çığlıkları attı. Neyse ki 56 yaşındaki şoför hiçbir yara almadan itfaiye yardımıyla kurtarıldı.

New York Post’a açıklamada bulunan binanın tamir bölümünün sahibi Frank Almona kazayı şöyle anlattı:

‘’Aniden büyük bir gürültü koptu. Başımı yukarı kaldırdığımda şoförü deliler gibi çığlık atarken gördüm. ‘Yardım edin!’ diye haykırıyordu ve şokta gibi görünüyordu. Kamyonun orada öylece asılı durduğunu görünce gözlerime inanamadım’’

Birimin şube müdürü John J. Doherty ise yavaşlama uyarısı yapan onlarca uyarı levhasına rağmen kazanın gerçekleşmesini ‘talihsiz bir durum’ olarak yorumladı.

Devasa kamyon kış şartlarına hazırlanmak üzere tamir bölümünde bulunuyordu. Kaza gerçekleştiğinde tamir bölümünün duvarı büyük bir gürültüyle yıkıldı ve hemen aşağıda park edilmiş halde bulunan araçların üzerine düştü.

4’te 3’ü dışarıda kalan kamyon 1 saat süren bir kurtarma operasyonu ile binadaki yerinden çıkartılıp Elmhurst Hastanesi’ne çekildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...