New York'ta salgınla mücadelenin uzun sürmesi bekleniyor

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, corona virüsle mücadelenin aylarca sürebileceğini belirterek, önümüzdeki ayın mart ayına göre çok daha zorlu geçmesinin beklendiği söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 25.03.2020 - 06:14

New York'ta salgınla mücadelenin uzun sürmesi bekleniyor

ABD'de corona virüs (Covid-19) salgının merkezi haline gelen New York'un Belediye Başkanı Bill de Blasio, Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu.

Sadece New York City'deki vaka sayısın 15 bin 597'ye ulaştığını eyalet genelinde ise toplam sayının 25 bini geçtiğini belirten Blasio, salgının merkezi haline gelen New York'a federal hükümetin daha fazla yardım etmesi gerektiğini vurguladı. 

De Blasio, 'Covid-19 ile mücadelenin uzun süreceğini tahmin ediyoruz. Keşke New York için durum böyle olmasaydı, ama aylarca sürebilir. Nisanın ise mart ayına göre çok daha zorlu geçmesini bekliyoruz.'' ifadelerini kullandı.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio New York Belediye Başkanı Bill de Blasio

De Blasio, ABD Başkanı Donald Trump'ın birkaç hafta içinde işlerin normale dönmesinden bahsettiğini ancak sağlık sistemi çökerse ve çok sayıda insan hayatını kaybederse normale dönmenin mümkün olmayacağını kaydetti.

WEİNSTEİN'İN DA KALDIĞI HAPİSHANEYLE İLGİLİ KARAR

De Blasio ayrıca, çok sayıda kadına tecavüz ve cinsel taciz suçlarından 23 yıl hapis cezasına çarptırılan ABD'li film yapımcısı Harvey Weinstein'in da kaldığı Rikers Adası'ndaki hapishaneden şiddet suçları bulunmayan ve yaşlı 300 mahkumun serbest bırakılacağını belirtti.

John Hopkins Üniversitesinin verilerine göre ise ABD genelinde vaka sayısı 53 bin 740'a ulaştı, virüs nedeniyle 706 kişi öldü.

TRUMP'IN DEĞİŞEN CORONA VİRÜS YORUMLARI

Sayfa Yükleniyor...