New York'ta uçak karantinaya alındı

100 yolcunun bulunduğu Emirates Havayolları'na ait uçak New York'taki John F. Kennedy Havalimanı'nda karantinaya alındı. Uçaktaki 19 yolcunun hasta olduğu belirlendi.

NTV Haber 05.09.2018 - 23:36

New York'ta uçak karantinaya alındı

ABD'nin New York eyaletindeki John F. Kennedy (JFK) Havalimanı'na sabah saatlerinde iniş yapan ve bazı yolcularının rahatsızlandığını bildirmesinin ardından karantinaya alınan uçaktaki 19 kişinin hasta olduğu belirlendi.

New York Belediye Başkanı Sözcüsü Eric Philips, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada uçaktaki 521 yolcunun tamamının muayene edildiğini belirtti.

Philips, "19 yolcunun hasta olduğu ortaya çıktı. 10 kişi hastaneye kaldırılırken 9 kişi, tedavi altına alınmayı reddetti. Sağlık yetkilileri, halihazırda hastalığın ne olduğunu bulmaya çalışıyor. Belirtiler, gribe benziyor" ifadelerini kullandı.

Sabah saatlerinde JFK Havalimanına inen uçağın pilotu, 2 erkek yolcunun ateşinin çok yüksek olduğunu ve 100 kadar yolcunun da durmadan öksürdüğünü bildirmişti.

Terminale yanaştırılmayan uçak, 521 yolcusuyla havalimanında karantina altına alınmıştı.

EMİRATES’DEN AÇIKLAMA

Bugün, Dubai-New York seferini yapan EK 203 sefer sayılı uçuş hakkında yapılan Emirates açıklamasını aşağıda dikkatinize sunarız:

Emirates Havayolu olarak, EK 203 sefer sayılı uçuşta bulunan tüm yolcuların uçaktan ayrıldığını teyit ederiz. Tüm yolcular, uçaktan ayrılmadan önce yerel sağlık yetkilileri tarafından sağlık taramasından geçirilmiş; 3 yolcu ve 7 personel ise daha fazla tıbbi bakım ve değerlendirme için hastaneye transfer edilmiştir. 9 yolcu, uçağın yakınındaki alanda ek tıbbi taramadan geçirilmiş ve gitmelerinde bir sakınca bulunmamıştır. Yolcuların geri kalanı ise gümrük geçişlerini yapmıştır. Mürettebatımız ve yer hizmetleri personelimiz, bu taramalar sırasında yetkililerle tam bir iş birliğine gitmiş ve ilgili uçak Emirates'e teslim edilmiştir.

Gelen uçuşun gecikmesi nedeniyle, JFK'den Dubai'ye dönüş yapan EK204 sefer sayılı uçuş yaklaşık 3 saat gecikecektir. Dubai’de bağlantılı uçuşu olan ve bu gecikmeden etkilenecek yolculara, Emirates personeli yeniden rezervasyon yapmak konusunda yardımcı olacaktır.

Müşterilerimize verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, müşterilerimizin ve mürettebatımızın güvenliği ve refahının her zaman önceliğimiz olduğunu belirtiriz.

Sayfa Yükleniyor...