IŞİD'e esir düşen pilotun babası: O misafir

IŞİD tarafından mı düşürüldü yoksa düştü mü henüz netleşmeyen savaş uçağının Ürdünlü pilotu, terör örgütü IŞİD’e esir düşmüştü.

Haberler 26.12.2014 - 09:49

IŞİD'e esir düşen pilotun babası: O misafir

Suriye'de IŞİD militanları tarafından esir alınan pilotun babasından yeni açıklamar geldi.

26 yaşındaki Ürdünlü pilot  Muaz Safi El-Kesasibe'nin babası, oğlunun örgütün misafiri olduğunu, militanların oğlunun da bir Müslüman olduğunu unutmamaları gerektiğini söyledi.

ABD, uçağı IŞİD'in düşürdüğü iddiasını reddediyor. ABD'li yetkililer, uçağın düşürülmediğini, düştüğünü belirtiyor.

Baba daha önce de, "Üst düzey askeri bir yetkili onu kurtarmak için çalışmalara başladıklarını söyledi. Yetkililer aynı zamanda Kral Abdullah'ın bu konuyla özel olarak ilgilendiğini, oğlumun Ürdün'e sağ salim dönmesi için gerekenin yapılması talimatını verdiğini  aktardılar... Evleneli 5 ay  bile olmadı. Eşine, evine sağ salim dönmesi en büyük temennim" şeklinde konuşmuştu.

Ürdün hükümeti de, pilotun özgürlüğüne kavuşması için gereken her şeyi yapma sözü verirken, ordudan yapılan açıklamada, ilk belirlemelere göre uçağın IŞİD tarafından düşürülmediği belirtildi. 

IŞİD dün, Suriye'nin kuzeyindeki Rakka kenti yakınlarında ABD liderliğinde koalisyon güçlerine ait bir uçağı düşürdüğünü duyurmuştu.

Sayfa Yükleniyor...