O selfie'nin hikayesi belli oldu

Mısır'ın İskenderiye kentinden başkent Kahire'ye gitmek üzere havalanan Mısır Havayolları'na ait uçağı kaçırılmasından ziyade hava korsanı ile selfie çeken yolcu konuşulmuştu.

Haberler - ntv.com.tr 31.03.2016 - 16:44

O selfie'nin hikayesi belli oldu
Innes, hava korsanı ile çektirdiği selfie sonrasında, uçaktan kaçarak uzaklaşan yolcular arasında da görülüyor.
Innes, hava korsanı ile çektirdiği selfie sonrasında, uçaktan kaçarak uzaklaşan yolcular arasında da görülüyor.

Medya organlarının yanı sıra sosyal medyada da sıklıkla paylaşılan selfie'nin arkasındaki öykü bugün netlik kazandı. 

Kaçırılan uçağın yardımcı pilotu, Hamd al-Qaddah söz konusu karenin Kıbrıslı güvenlik güçlerine gönderilmek üzere çekildiğini belirtti. 

Newsweek'e konuşan 32 yaşındaki Hamd al-Qaddah, "Elimizdeki her şeyi Kahire ve Kıbrıslı yetkililerle WhatsApp üzerinden paylaşıyorduk" dedi. 

Yardımcı pilotun anlattıklarına göre, ilk olarak hostesler hava korsanının fotoğrafını çekti, daha sonra ise 26 yaşındaki sağlık ve güvenlik uzmanı Ben Innes, uçak kaçırma olayının simge fotoğrafı olan selfie'yi çekti. 

Innes, daha sonra yaptığı açıklamada, kabin personeli aracılığıyla hava korsanına selfie çektirmek istediğini ilettiğini, olumlu yanıt almasının ardından fotoğraf karesinin ortaya çıktığını söylemişti. 

Mısır Havayolları'na ait uçak, salı günü İskenderiye'den kalktıktan kısa bir süre sonra 55 yolcu ve 7 mürettebatıyla kaçırılarak Larnaka Havalimanı'na indirilmişti.  

Sayfa Yükleniyor...