Irak Başbakanı Ibadi: Obama sanki akrabalarından biri

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Rusya, İran ve Suriye'nin terör örgütü DAEŞ'e karşı Irak'ı silahlandırmasının önünde bir engel olmadığını ifade etti.

ibadi.jpg

İbadi, Başbakanlık binasında yaptığı basın açıklamasında, "Bir yıldan fazla süredir IŞİD ile savaşıyoruz ve bazı devletleri aşacak kadar bir takım istihbarat bilgilerine sahibiz. Irak, talep doğrultusunda (Rusya, İran, Suriye ve Irak'tan müteşekkil) dörtlü koalisyonu bu bilgilerle donatabilir" dedi.

"SANKİ OBAMA AKRABASI"

"Biz halen IŞİD ile mücadelede güçlüyüz ve kontrol ettikleri tüm bölgeleri geri alabiliriz" diyen İbadi, "Irak'ta IŞİD'in bitirilmesi için uluslararası koalisyonla çalışmalarımız sürüyor. Bazıları Rusya ile işbirliğine mesafeli yaklaşıyor sanki ABD Başkanı Obama akrabalarından biri. Dörtlü koalisyonun Irak'ı IŞİD'e karşı silahlandırmasının önünde bir engel yok" diye konuştu.

REFORMLARA DEVAM MESAJI

 "Çok sayıda arkadaşımı kaybetmeme yol açmasına rağmen reformlardan geri dönmek yok. Reformlar, dünyada da beğeniyle karşılandı ve bunu New York'ta gördüm" diyen İbadi, ülkeyi servet kaybına uğratanları cezalandıracağını vurguladı.

Iraklı Başbakanı İbadi, Rusya'nın, ülkesindeki terör örgütü IŞİD hedeflerini vurmak istemesi halinde bu planı inceleyebileceklerini belirtmişti.

Sayfa Yükleniyor...