Obama seçim öncesi TV turlarında

ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama Salı günü yapılacak kongre ara seçimleri için yürüttükleri yoğun kampanya nedeniyle, ülkenin en ünlü televizyon şovlarına katılmaya başladı.

28.10.2010 - 17:06

Obama seçim öncesi TV turlarında

ABD Başkanı Barack Obama, Salı günü yapılacak kongre ara seçimleri için yoğun bir kampanya yürütüyor.

Obama, iktidarı için sınav niteliği taşıyan seçimler öncesinde eşi Michelle Obama ile ülkenin en önemli şov programlarına konuk oluyor ve halktan destek istiyor.

Başkanlık koltuğunda 18 ayını dolduran Barack Obama gelecek haftaki kongre ara seçimi öncesi seçmen kitlesine ulaşmak için tüm fırsatları değerlendiriyor.

Obama, son olarak ülkenin popüler televizyon programlarından Jon Steward Şov'a konuk oldu.

Obama şovda, "Seçim öncesinde umut ve değişim diyordunuz. Şimdi iki yıl sonra ne değişti?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Seçimi kazanmamla birlikte değişim sürecini başlattık. Ekonomiye el attık. O zaman siyasi kurmaylarım bana, "Bugünlerin tadını çıkarın, çünkü iki yıl sonra halk hayalkırıklığı yaşayabilir" demişti. Şimdi kurmaylarımın dedikleri oluyor. Ama halk eğer son 18 aya bakarsa çok zor şartlar altında çok şey başardığımızı görecektir."

First Lady de eşine destek vermek üzere Ellen De Generes şovdaydı.

Michelle Obama şovda yaptığı açıklamada, "Gittiğimiz topluluklarda insanlar bize hep çok nazik davranıyor. Çünkü halk eşimin iyi niyetli olduğunu anlıyor. İyi bir ilerleme kaydettiğimizi görüyor."

Temsilciler Meclisi’nin tamamıyla, Senato’nun 3'te birinin yenileneceği ara seçimde, muhalefetteki Cumhuriyetçilerin önemli kazanımlar elde edeceği konuşuluyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...