Obama'dan belgeselli seçim kampanyası

Amerika Birleşik Devletleri'nde, kasım ayındaki başkanlık seçimleri için cumhuriyetçiler adaylarını belirlemeye çalışırken, Başkan Obama da seçim kampanyasına bir belgeselle başladı.

NTV Haber 09.03.2012 - 13:36

Obama'dan belgeselli seçim kampanyası

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, seçim kampanyasına bir belgesel filmle başladı. Oscar ödüllü yönetmen Davis Guggenheim'in çektiği belgeseli, ünlü aktör Tom Hanks seslendirdi.

"Katettiğimiz yol" adını taşıyan 17 dakikalık belgeselde başkan Obama'nın görevdeki ilk dönemi anlatıyor. Belgesele göre Obama tek başına dünyanın en büyük sorunlarıyla baş etmeye çalışan kararlı ve cesur bir lider. Obama'nın sağlık reformu yasasıyla otomotiv endüstrisine sağladığı kurtarma paketine de belgesel filmde yer veriliyor.

Yönetimin önde gelen isimleri de, Obama'nın ekonomide ve Usame Bin Ladin'in öldürüldüğü operasyondaki başarılarını anlatıyor.

Cumhuriyetçilerse, ABD'de 15 Mart'ta gösterilecek belgesel filmin Obama'nın karnesini tam olarak yansıtmadığını savunuyor. Oscar ödüllü yönetmen Guggenheim, Barack Obama'nın 2008 yılındaki kampanyası için de 30 dakikalik bir belgesel çekmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...