Obama'dan dünya rekoru

Başkan Obama 6 yıl sonra kendi kişisel Twitter hesabına kavuştu.

NTV Haber 21.05.2015 - 15:21

Obama'dan dünya rekoru

'ABD Başkanı' teriminİn kısaltılmış halini (POTUS) adres olarak kullanan Obama, beş saat içinde bir milyon takipçiye ulaştı ve dünya rekoru kırdı. Bundan önceki rekor, 23 saat 22 dakikada 1 milyon takipçiye ulaşan aktör, Robert Downey Junior'daydı.

Obama,, saatler ilerledikçe birer milyonluk bloklar halinde takipçi kazanmayı sürdürüyor. Abd Başkanı bugüne dek seyrek olarak Beyaz Saray hesabını ya da Barakobama adına kampanya destekçilerinin açtığı hesabı kullanıyor, bizzat yazdığı twitlere imza koyuyordu.

Bu arada Obama'nın Twitter alemine gelişiyle bazı hesaplardan kendisine ırkçı saldırılar yapıldı. ABD başkanına ağır biçimde saldıran bu hesaplar, twıtter merkezince kapatıldı.

Obama'nın Twitter hesabı, tanıdık isimlerden esprili vurgulara da konu oldu. Eski Başkan Clinton, ''ABD Başkanı'' adresi kullanan Obama'ya "bu adresi sonraki Başkan da kullanabilir mi?" diye esprili bir mesaj yolladı.

Başkan Clinton'ın eşi Hillary'nin 2016 başkanlık seçiminin güçlü adayı olduğunu bilen Barack Obama da adresi bundan sonraki başkana bırakacağını duyurdu ve Bill Clinton'ın, başkan eşlerine ayrılan 'first lady' hesabıyla ilgilenmesi gerektiğini ima etti.

ABD ilk kadın başkanını seçerse, kocasına nasıl hitap edileceği, halen tartışılıyor.

Bu arada Başkan'ın Twitter hesabını,, faal bir kullanıcı olan Dışişleri Bakanı John Kerry de bir twitle kutladı.

Ancak Obama uzun süre bu twite cevap vermedi.

Sayfa Yükleniyor...