Obama'dan Kübalı kadına "kahve" mektubu

ABD ile Küba arasında doğrudan posta servisi yarım yüzyılı aşkın bir süreden sonra yeniden başladı. ABD Başkanı obama gelecek hafta Havana'ya yapacağı ziyaret sırasında kendisini kahve içmeye davet eden Kübalı kadına mektup gönderdi.

NTV Haber 18.03.2016 - 15:41

obama mektup küba yarza180316.jpg

ABD Başkanı Barack Obama'nın gelecek hafta yapacağı tarihi Küba ziyareti öncesinde iki ülke arasında sıcak rüzgarlar esiyor. ABD ile Küba arasında 1963'te askıya alınan doğrudan posta servisi, yeniden başladı.

İlk mektuplardan birini ABD Başkanı Barack Obama başkent Havana ziyareti sırasında kendisini kahve içmeye davet eden Kübalı bir hayranına gönderdi. 76 yaşındaki emekli kadın Ileana Yarza, Obama'nın mektubu karşısında şaşkınlğını gizlemedi.

Yarza, "Doğrusu böyle bir mektup beklemiyordum. Ben ona kalbimden geçenleri samimi bir şekilde yazdım. Onu kahve içmeye davet ettim. Ama o dünyanın en güçlü ülkesinin lideri. Yanıt vereceğini düşünmemiştim" dedi.

Kübalı İleana Yarza, Obama’ya yazdığı mektubunda bir Amerikalı başkanın ülkesini ziyaret edecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirmiş, politikasından övgüyle bahsettiği Obama’yı eşiyle birlikte evine kahve içmeye davet etmişti.

Obama'nın ise mektubunda teşekkür ettiği ve "Umarım kahve için vaktim olur" dediği öğrenildi.

20 Mart’ta Küba'ya gidecek olan Obama 1928'den bu yana ülkeyi ziyaret eden ilk ABD Başkanı olacak.

Sayfa Yükleniyor...