Film yapımcısı Joel Gilbert tarafından hazırlanan ve bir milyon Cumhuriyetçi Parti seçmenine gönderilen DVD, yaptığı bel altı saldırıyla kamuoyunda büyük tepki uyandırdı. Obama’nın ‘Dreams of my Father’ adlı kitabına gönderme yaparak, ‘In Dreams of my Real Father-Gerçek Babama Ait Rüyalar’ başlığını taşıyan DVD, iç çamaşırı, eldiven ve çizmelerle çıplak fotoğraflar çektiren kadınları konu alıyor ve bu kadınlardan bir tanesinin Obama’nın annesi Ann Dunham olduğunu öne sürüyor.

Daily Beast sitesinin haberine göre, filmde Obama’nın ailesine dait birçok da iddia yer alıyor. Bunlardan bir tanesi, ABD Başkanı’nın gerçek babasının solcu şair ve Komünist aktivist Frank Marshall Davis olduğu. Dahası, Ann Dunham’ın evliliğinin sahte olduğu ve Obama’nın dedesinin bir CIA ajanı olduğu öne sürüldü.

Daily Beast, Obama’nın ailesine bel altından saldıran ve öz babası hakkında da yeni iddialar süren filmin Ohio eyaleyinde 800 bin, Nevada ve New Hamsphire eyaletinde ise 100 bin Cumhuriyetçi seçmene gönderildiğini belirtti. Gilbert, Daily Beast’e, filmin 2-3 milyon kopyasının daha dağıtılmasına yönelik planları bulunduğunu söyledi.

“AMAÇ IRKÇILIK VE PARA”
Demokrat Parti yetkilileri, ABD Başkanı Barack Obama’yı ve ailesini hedef alan en çirkin saldırılardan birine ateş püskürdü. İngiltere’nin Daily Mail gazetesine konuşan Demokrat Parti yetkilisi Steve Murphy, “Seçime giren adayın annesini elinizde hiçbir delil olmadan, porno yıldızı olarak suçlamanız yapabileceğiniz en alçaltıcı hareket... Bu hareketin arkasında iki amaç var: Para ve ırkçılık. Biraz para kazanmak ve ortalığı galeyana getirmek için yapılmış bir girişim” dedi.

Film yapımcısı Gilbert ise Daily Mail’e yaptığı açıklamada, Dunham’ın kimliğini okul yıllarına ait fotoğraflarıyla karşılaştırarak doğruladığını, çıplak fotoğraflardaki kişiyle Dunham’ın dişlerinin, burnunun ve yüzüne ait diğer detayların tümünün uyduğunu söyledi. Gilbert, filmi yapmak için iki yıl boyunca araştırma yaptığını öne sürdü.