Obama'ya çağrı: Beni kurtar

Kuzey Kore'de hükümeti devirmeye çalışmaktan suçlu bulunarak 15 yıl hapis cezasına mahkum edilen ABD vatandaşı Kenneth Bae, Obama'dan yardım istedi.

20.01.2014 - 14:33

Obama'ya çağrı: Beni kurtar

Kuzey Kore'de bir yıldır tutuklu bulunan ABD vatandaşı Kenneth Bae kendi talebi üzerine basın toplantısı düzenleyerek, ABD Başkanı Barack Obama'dan yardım talep etti.

Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'da basın toplantısı düzenleyen ABD vatandaşı Kenneth Bae, ABD hükümetinin serbest bırakılmasının sağlanması için elinden gelenin en iyisini yapacağını umut ettiğini söyledi.

Pyongyang'da uluslararası haber ajansı AP ve çok az sayıda yabancı basın temsilcisinin katıldığı toplantı sırasında 103 numaralı mahkum üniformasıyla şapka giydiği görülen Bae, Kore dilinde konuştu.

ABD vatandaşı Bae, "Sorunumun, bu ülke hükümetiyle ABD yönetimi arasında yakın işbirliği ve anlaşma yoluyla çözülebileceğine inanıyorum" dedi.

Kenneth Bae, cezaevinde kendisine kötü muamele edilmediğini de sözlerine ekledi.

Kuzey Kore'de tur operatörlüğü yaptığı sırada Kasım 2012'de tutuklanan ABD vatandaşı Kenneth Bae, Kuzey Kore hükümetine karşı yıkıcı eylemlerde bulunmak suçlamasıyla 15 yıl hapse mahkum edilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...