NTV

Olay şirketin gemisinde yangın çıktı

Anadolu Ajansı

Dünya
Olay şirketin gemisinde yangın çıktı

İtalya'da geçen ay kayalıklara çarparak yan yatması sonucu 32 kişinin öldüğü Concordia adlı kruvaziyer gemisinin sahibi Costa Crociere şirketinin bir başka yolcu gemisinde de seyir halindeyken yangın çıktı. Yangının ardından gemi akıntıyla sürüklendi.

İtalyan sahil güvenlikten yapılan açıklamada, Madagaskar'dan Seyşeller'e gitmekte olan ve binden fazla yolcu ile mürettebatın bulunduğu kruvaziyer gemisinin Seyşeller açıklarında bulunduğu sırada çıkan yangının söndürüldüğü ve olayda ölen ya da yaralanan olmadığı, ancak motorları çalışmayan Costa Allegra isimli geminin sürüklendiği belirtildi.

Hint okyanusunda bulunan 187 metre uzunluğundaki geminin jeneratör bölümünde sabah saatlerinde çıkan yangın dolayısıyla tüm yolcuların durumdan haberdar edilerek, acil bir durum olasılığı karşısında belirli noktalarda toplandıkları kaydedildi.

İtalyan sahil muhafazası, yangının ardından geminin akıntıyla sürüklenmesine karşın haberleşmede bir sıkıntı olmadığını belirtti. İtalyan sahil muhafazası, Seyşeller makamlarıyla irtibata geçerek kurtarma operasyonu gerekebileceğini bildirdi ve başıboş sürüklenen gemiye yardım edebilecek etraftaki yük gemilerini belirledi.