Avusturya'daki kamyondan 71 ceset çıkarıldı

Avusturya'da bir kamyonda bulunan göçmenlere ait ceset sayısının 71'den fazla olduğu açıklandı.

Haberler - ntv.com.tr 28.08.2015 - 13:34

Avusturya'daki kamyondan 71 ceset çıkarıldı

Avusturya İçişleri Bakanlığı polisin kamyondan 71 ceset çıkardığını duyurdu.

Açıklamada ölenlerin 59'unun erkek, 8'inin kadın, 4'ünün da çocuk olduğu belirtildi. Olayla ilgili aralarında kamyon şoförü bir Rrumenin de bulunduğu 3 kişinin yakalandığı iddia edildi.

Kaçak göçmenlerin cesetlerinin bulunduğu kamyon A4 otoyolunda park etmiş halde bulundu. Göçmenlerin kamyon kasasında havasızlıktan boğularak can verdikleri tahmin ediliyor.

Eyalet Emniyet Müdürü Hans Peter Doskozil de kaçak göçmenlerin bulunduğu kamyonu otoban kenarında bırakıp kaçan, insan kaçakçılarının arandığını söylemişti.

Kamyonun önceki gün sabah Budapeşte'den yola çıktığı dün gece yarısı ise Avusturya sınırlarına giriş yaptığı tahmin ediliyor. Aracın dün otoyola bırakıldığını söyleyen Emniyet Müdürü Doskozil, kaçak göçmenlerin büyük olasılıkla çok daha önceden hayatını kaybettiğini söyledi.

Kaçak göçmen katliamıyla ilgili açıklama yapan Avusturya İçişleri Bakaı Johanna-Mikl-Leitner de, "İnsan kaçakçıları suçlu. Onların hala sığınmacılara yardım edenler olduğunu iddia edenlere artık söylenecek söz yok" demişti. 

Sayfa Yükleniyor...